DMS PRIBEHY

Post Bellum SK

Popis projektu

Všeobecný verejnoprospešný účel, na ktorý sa bude DMS zbierka vykonávať bude spočívať v rozvoji, ochrane a prezentácii duchovných a kultúrnych hodnôt spoločnosti. Natáčanie a archivovanie rozhovorov s pamätníkmi/čkami bývalých totalitných režimov a ich následné spracovanie do šíriteľných audiovizuálnych formátov bude predstavovať jedinečné kultúrne a historické dedičstvo pre ďalšie generácie so širokým využitím.

Cieľom projektu je rozvinúť činnosť online archívu www.memoryofnations.eu, prostredníctvom ktorého chceme sprístupniť bádateľom, ako aj širokej medzinárodnej verejnosti prehľadnou a zrozumiteľnou formou individuálne svedectvá pamätníkov/čiek významných dejinných udalostí dvadsiateho storočia, celé nahrávky, ukážky nahrávok, fotografie, denníky, archívne dokumenty a mnoho ďalšieho.

Čím viac zbierok, portrétov a svedectiev sa zhromaždí, tým pestrejšia a zrozumiteľnejšia mozaika minulého storočia vznikne. V súčasnosti tento digitálny archív vďaka medzinárodným partnerstvám disponuje s viac ako 9000 komplexne spracovanými životopisnými profilmi obetí bývalých totalitných režimov.

Trvanie: 1.10.2022-30.9.2023

Detail projektu

  • Organizácia
    Príbehy 20. storočia
  • Tagy Ukončená
Webstránka

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...