Deň s nadáciou Markíza priniesol neuveriteľných 100-tisíc eur!

Diváci televízie Markíza prispeli počas včerajšieho celodenného nadačného dňa a pomohli vyzbierať fantastických 100-tisíc eur. Vďaka ľuďom, ktorí nadáciu podporili aj prostredníctvom DMS servisu, ktorý na Slovensku zastrešuje Fórum Donorov, bude môcť Nadácia televízie Markíza pomôcť piatim charitatívnym organizáciám –  Detský fond SR, Občianske združenie Návrat, Nezisková organizácia Plamienok, Občianske združenie Náruč – Pomoc deťom v kríze a Občianske združenie Šanca pre nechcených.

„Ďakujeme za každú jednu sms a každý jeden telefonát. Je úžasné vidieť, že ľuďom nie je ľahostajné trápenie a bolesť druhých. Som rád, že Nadácia televízie Markíza mohla v spolupráci s televíziou priniesť tento krásny projekt. Dnešným dňom však naša pomoc pre tých, ktorí to potrebujú, rozhodne nekončí,“ povedal predseda správnej rady Nadácie televízie Markíza Michal Borec.

Deň s Nadáciou Markíza priniesla televízia po prvýkrát v histórii práve na sviatok svätého Mikuláša – 6. decembra 2014. Každú organizáciu reprezentoval jeden príbeh dieťaťa a v rámci hesla dňa „Prekonaj sa!“ ich výzvy plnili moderátorské a herecké hviezdy ako Kvetka Horváthová, Jaro Zápala, Barbora Demešová, Ivana Kubáčková a protagonisti zábavnej šou Kredenc.

Ťažké životné osudy detí, ktoré televízia predstavila v jednotlivých príbehoch, oslovili nielen divákov pri obrazovkách, ale aj hercov a moderátorov v štúdiu. „Deti by nemali riešiť takéto problémy. Nemali by sa trápiť kvôli chorobe alebo preto, že nemajú peniaze. Mali by si užívať detstvo. Tiež som len dieťa, ale som rád, že môžem pomôcť aspoň trošku tým, že telefonujem s ľuďmi, ktorí sa so mnou chcú porozprávať a zároveň tak chcú pomôcť aj týmto deťom,“ povedal za všetkých Riško Labuda.

Podporiť Nadáciu Televízie Markíza môžu diváci aj naďalej zaslaním darcovskej SMS v tvare „DMS(medzera)NADACIAMARKIZA“ na číslo 877, pričom cena jednej SMS je 2 eurá v sieti všetkých mobilných operátorov.