DMS PRIBEHY

Pamäť národa / Príbehy 20. Storočia

Popis projektu

Všeobecný verejnoprospešný účel, na ktorý sa bude DMS zbierka vykonávať bude spočívať v rozvoji, ochrane a prezentácii duchovných a kultúrnych hodnôt spoločnosti; natáčanie a archivovanie rozhovorov s pamätníkmi bývalých totalitných režimov a ich následné spracovanie do šíriteľných audiovizuálnych formátov bude predstavovať jedinečné kultúrne a historické dedičstvo pre ďalšie generácie so širokým využitím.

Cieľom projektu je rozvinúť činnosť internetového portálu www.memoryofnation.eu, prostredníctvom ktorého chceme sprístupniť bádateľom aj širokej medzinárodnej verejnosti prehľadnou a zrozumiteľnou formou individuálne svedectvá pamätníkov významných dejinných udalostí dvadsiateho storočia, celé nahrávky, ukážky nahrávok, fotografie, denníky, archívne dokumenty a mnoho ďalšieho.

Čím viac zbierok, portrétov a svedectiev sa zhromaždí, tým pestrejšia a zrozumiteľnejšia mozaika minulého storočia vznikne. V súčasnosti tento digitálny archív vďaka medzinárodným partnerstvám disponuje s viac ako 1200 komplexne spracovanými životopisnými profilmi obetí bývalých totalitných režimov.

Trvanie: 1.11.2015-31.12.2015

Detail projektu

  • Organizácia
    Post Bellum
  • Tagy Ukončená
Webstránka

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...