DMS KNIHA

Živá knižnica

Popis projektu

Sú objektom predsudkov, kvôli vojne opustili svoje domovy, bývali na ulici, žijú so zdravotným znevýhodnením, boli šikanovaní…

Pomôžte nám búrať predsudky a namiesto teórie, prednášky či filmu o ľudských právach mladým ľuďom svoj výnimočný životný príbeh budú môcť rozpovedať jeho skutoční hrdinovia a hrdinky. Vďaka Vám svoje príbehy žiakom porozprávajú ich vlastní hlavní hrdinovia a stanú sa tak živými knižkami, ktoré si žiaci a žiačky môžu „prečítať“.

Živé knižky v našej knižnici sa vo svojom živote neraz stretli s diskrimináciou, predsudkami, vylúčením či posmechom. Osobnosti, s ktorými sa žiaci a žiačky budú môcť zoznámiť, sú príslušníci a príslušníčky menšín žijúcich u nás. V ponuke kníh nájdete hrdinov rôzneho etnického pôvodu, náboženstva, sexuálnej orientácie, povolania alebo životného štýlu.Vďaka množstvu reálnych príbehov sa žiaci môžu pýtať, diskutovať, podeliť sa o svoj názor na celé spektrum tém od zdravotných hendikepov až po rasovú či menšinovú intoleranciu.

Živá knižnica prinesie mladým ľuďom celkom nový rozmer skúseností „z prvej ruky“, napomáha k prekonaniu strachu z neznámeho, búra zažité stereotypy a cez reálne životné situácie vysvetlí žiakom potrebu tolerancie, porozumenia, pomoci a rešpektu pre ľudské práva a slobody.

Ďakujeme Vám!

Trvanie:10.3.2015 – 30.6.2015

Detail projektu

  • Organizácia
    Amnesty International Slovensko
  • Tagy Ukončená

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...